Jaoston toiminta

Oletko kiinnostunut yleisurheilusta ja haluat toimintaan mukaan? Jokaiselle löytyy omien mahdollisuuksien ja tavoitteiden mukaiset tehtävät seuratoiminnassa.
 

Lisätietoja antavat: 

Ilpo Vesterinen, p. 0400 645 495

Sanna-Mari Nyholm p.040 573 0904 

Tuukka Vuorinen p. 050 599 7961 
 

Tule rohkeasti mukaan tekemään tärkeää työtä lasten ja nuorten liikunnan parissa!

YLEISURHEILUJAOSTO 2020

 

Puheenjohtaja Tuukka Vuorinen   Hakakuja 4 44120 Äänekoski

tuukka71@gmail.com puh. 050 599 7961

 

Varapuheenjohtaja Sanna-Mari Nyholm   Metsäkatu 7 44120 Äänekoski

sanna-mari.nyholm@aanekoski.fi puh. 040 573 0904

 

Sihteeri Johanna Makkonen  Päiväkunnaantie 2 C 5 44120 Äänekoski

johanna_makkonen@elisanet.fi  puh. 045 676 3941

 

Kauko Kuitunen   Johannanranta 5 44100 Äänekoski

kuitunen.kauko@gmail.com puh. 040 824 7922

 

Kimmo Kinnunen Kypärälahdentie 46 44150 Äänekoski

kinnunenkimmo68@gmail.com puh. 050 598 8992

 

Sari Kinnunen   Kypärälahdentie 46 44150 Äänekoski

sarikinnunen68@gmail.com puh. 044 539 5910

 

Ilpo Vesterinen   Ilmarisenkatu 9 as 22 44100 Äänekoski

vesterinen.ilpo@gmail.com puh. 0400 654 

 

Kari-Pekka Mikkonen   Kannelsuontie 17 44100 Äänekoski

kari-pekka.mikkonen@kuopio.fi puh. 044 292 0760

 

Kari Ruuska   Jokiniementie 60 44170 Hietama

kariruuska@hotmail.com puh. 040 809 5270

 

Maiju Manninen   Mämmenkoskentie 10 44150 Äänekoski

maiju.manninen@hotmail.fi puh. 040 757 5862